IV Polskie Sympozjum Herpetologiczne – Komunikat I

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną, czwartą edycję Polskiego Sympozjum Herpetologicznego, które odbędzie się w dniach 26-27 listopada br. we Wrocławiu.

Polskie Sympozjum Herpetologiczne powstało jako rozszerzenie formuły Studenckich Konferencji Herpetologicznych, które odbywały się w latach 2012-2017. Wraz z rozwojem naszych uczestników i chęcią zaproszenia na nasze spotkania pracowników naukowych oraz pozostałych herpetologów (nie będących studentami i doktorantami), pojawiła się koncepcja ogólnokrajowego sympozjum, w którym będą mogli wziąć udział zarówno młodzi, dopiero zaczynający swoją karierę, jak i ci bardziej doświadczeni herpetolodzy. Wierzymy, że dzięki temu konferencja zyska na wartości i pozwoli wszystkim zainteresowanym na wymianę doświadczeń naukowych oraz dalszy rozwój. Pierwsza edycja Sympozjum odbyła się we Wrocławiu w grudniu 2018 roku.

Celem Sympozjum jest integracja środowiska herpetologów w Polsce, wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań oraz nawiązywanie współpracy naukowej pomiędzy osobami zainteresowanymi różnorodnymi aspektami biologii płazów i gadów. Ponadto chcielibyśmy, żeby Sympozjum było platformą współpracy i wymiany myśli między naukowcami, pracownikami instytucji zajmujących się ochroną przyrody, przedstawicielami firm działających w branży przyrodniczej oraz pasjonatami herpetologicznymi.

Tak jak w ubiegłych latach, w trosce o poziom naukowy konferencji, streszczenia będą podlegały recenzji przez Komitet Naukowy.

Ramowy program konferencji:

dzień 1 (26.11)
- Rejestracja/logowanie uczestników
- Rozpoczęcie konferencji
- Referat plenarny
- Sesje referatowe
- Prezentacja posterów
- Szkolenie z R
dzień 2 (27.11)
- Sesje referatowe
- Prezentacja posterów
- Panel dyskusyjny
- Zakończenie konferencji

WAŻNE DATY: Polskie Sympozjum Herpetologiczne odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2022 roku

1.08.2022 – 22.10.2022: rejestracja uczestników czynnych, wpłaty za uczestnictwo czynne, nadsyłanie abstraktów

1.08.2022 – 09.11.2022: rejestracja uczestników biernych, wpłaty za uczestnictwo bierne

Wszelkie pytania dotyczące Sympozjum prosimy kierować na: kontakt@sympozjumherpetologiczne.pl
www.sympozjumherpetologiczne.pl
W dalszych komunikatach podamy więcej szczegółów dotyczących Sympozjum 

Do zobaczenia!
Organizatorzy