Sympozjum w 2020 roku odwołane

Szanowni Państwo,

obecna sytuacja wszystkich nas zmusza do zmiany planów i przyzwyczajeń. Zdrowie i bezpieczeństwo nas samych, oraz osób w naszym otoczeniu, powinno być zawsze priorytetem. Dlatego, chociaż liczymy na jak najszybsze ustąpienie epidemii i powrót do normalności, jednocześnie przygotowujemy się na to, że potrwa ona dłużej.

W związku z tym z żalem informujemy, że kolejna edycja Polskiego Sympozjum Herpetologicznego nie odbędzie się w tym roku.

Organizacja konferencji to wielomiesięczny proces, który w obecnej sytuacji jest utrudniony, a w niektórych kwestiach wręcz niemożliwy. Nie jesteśmy też w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja – zarówno epidemiologiczna, jak i gospodarcza – jesienią.

Nie zdecydowaliśmy się też na przejście na formułę online, ponieważ Sympozjum to coś więcej niż tylko referaty i postery – równie ważne są rozmowy w kuluarach, nawiązywanie znajomości i współpracy. Wydarzenie pozbawione tych elementów w naszym odczuciu byłoby dużo mniej satysfakcjonujące.

Jednak nic straconego! Już teraz zachęcamy do zaplanowania przyjazdu na Sympozjum w kolejnym, 2021 roku. Liczymy na jeszcze wyższą frekwencję, z mnóstwem ciekawych, inspirujących wystąpień. W końcu mamy więcej czasu na ich przygotowanie 😉

Do zobaczenia!

Z życzeniami zdrowia

Komitet Organizacyjny